Okolica

Wybierz się z nami na wycieczkę po okolicy.

Oddalony o 6 km Kryspinów zaskoczy Cię zapleczem sportowym. Pięć kortów tenisowych, w tym trzy kryte, wake-park, park linowy, dwie przystanie żeglarskie ze szkółką oraz szkoleniami dla dzieci i dorosłych. To prawdziwy raj zarówno dla osób pragnących relaksu, jak również rozrywki nad wodą.

Więcej o atrakcjach Mnikowa i okolicy

Wolałbyś odpocząć w otoczeniu niezmąconej ciszy i spokoju? Najbliższe jezioro jest zaledwie 1200 m od osiedla. Za dwa lata powstanie tu również kąpielisko.

W pięć minut dojedziesz do Doliny Mnikowskiej i Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Piękne tereny rekreacyjne to świetna #przestrzeń do relaksu po ciężkim dniu. Piesze wycieczki, spacery i bezpośrednie sąsiedztwo natury są w zasięgu ręki!

W okolicznym Czułowie znajduje się rezerwat przyrody Zimny Dół, a w Rudnie – Dolina Potoku. To nie jedyne ciekawe miejsca w okolicy. W Czernichowie możesz odwiedzić wzgórze Kajasówka, a w Łopiankach – jaskinię.

Okolica Mnikowa jest nie tylko urokliwa, ale też praktyczna.

W pobliżu znajduje się siedem przedszkoli, szkoły w Mnikowie, Morawicy, Kryspinowie, Liszkach i Piekarach. Nie musisz martwić się też o opiekę zdrowotną. W niedalekim sąsiedztwie działają dwa centra medyczne, gabinet stomatologiczny oraz trzy apteki.

Zaplecze handlowo-usługowe jest naprawdę dobrze rozwinięte. Zakupy zrobisz w Biedronce, Sparze, Delikatesach Centrum lub Lewiatanie w Kryspinowie. W okolicy znajdziesz również piekarnię Buczek czy Łysą Górę, a także sklep Bacówka, ABC i Odido.

Razem z najbliższymi możesz odpocząć przy dobrej kawie czy smacznie zjeść w Restauracji Romantica, Kasztelu Kajasówka, Srebrnej Górze, Skansenie Smaków czy Kawiarni Benedyktyńskiej.

Nie wierzysz?

Odwiedź Mników i przekonaj się, jak może wyglądać
Twoja #przestrzeń.

Umów się na spotkanie

lub zadzwoń do nas +48 516 000 915